Czyszczenie rur – kiedy?
14 sty 2022

Czyszczenie rur – kiedy?

Post by Redaktor

Zatory w kanalizacji to zmora każdego właściciela domu. Zazwyczaj pojawiają się w łazience lub w kuchni. Przyczyną tych pierwszych są gromadzące się wewnątrz przewodu włosy. Brak odpływu w zlewozmywaku jest znacznie trudniejszy do likwidacji. Jego przyczyną są resztki jedzenia, które nieopatrznie przedostały się do wnętrza rury oraz tłuszcz. Jego odkładanie jest naturalnym procesem towarzyszącym myciu naczyń.

Objawem tworzącego się w instalacji kanalizacyjnej zatoru jest występujące w odpływie zlewu, wanny czy brodzika bulgotanie. Zaobserwować można również wolniejszy niż dotychczas odpływ wody.

W celu zachowania drożności instalacji należy czyścić rury kanalizacyjne. Z jaką częstotliwością przeprowadzać zabieg czyszczenia instalacji sanitarnej w domu? Odpowiedź zależy od warunków wykonania, staniu i sposoby korzystania z kanalizacji.

Należy sprawdzić, czy w budynku zachowane są prawidłowe spadki, dzięki którym nieczystości mogą swobodnie odpływać. Jeżeli nie wszystko zostało wykonane zgodnie ze sztuką albo z biegiem lat przebieg instalacji pogorszył się, należny liczyć się z tym, że w niektórych miejscach woda wraz z nieczystościami będzie zalegać. W ten sposób będą tworzyć się zatory.

Instalację kanalizacyjną należy używać zgodnie z przeznaczeniem, to znaczy że nie wolno wrzucać do niej żadnych rzeczy, które nie mogą się tam znaleźć.
Trzeba też sprawdzić, czy dobrano odpowiedni przekrój średnicy rur do liczby osób, które będą korzystać z sanitariatów oraz do wielkości domu.

Jeżeli wszystkie warunki są spełnione czyszczenie rur może odbywać się raz na kilka lat. Jeżeli jednak coś budzi wątpliwości, warto zadbać o regularne czyszczenie rur. Kraków jak i inne duże miasta mogą przebierać w ofertach specjalistów posiadających sprzęt i doświadczenie w serwisie instalacji kanalizacyjnej. Warto skorzystać z takich usług, zanim dojdzie do poważniejszej awarii.

0 Comments

Leave a Comment