Dobry sen – witaminy są coraz popularniejsze!
16 maja 2020

Dobry sen – witaminy są coraz popularniejsze!

Post by Redaktor

Dobry sen – witaminy są coraz popularniejsze!

Interesuje Was to, co trzeba zrobić, aby zapewnić sobie zdrowy, spokojny sen każdego kolejnego dnia? Dlaczego coraz więcej osób w takiej sytuacji kupuje rekomendowane preparaty zawierające niezbędne składniki, a także witaminy? Ile godzin snu tak naprawdę potrzebuje każda osoba dorosła, aby nie brakowało jej sił do wykonywania różnych czynności? Te i inne kwestie zostały poruszone w dzisiejszym artykule.

Dlaczego takie preparaty to dobry wybór?

 

Jak zagwarantować sobie dobry sen? Witaminy opinie zawarte w odpowiednich preparatach są na wagę złota. Powodują, że szybciej zasypiamy. Ma to naprawdę spore znaczenie – w końcu nasz organizm może dłużej się regenerować. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że jest to naprawdę bardzo istotna kwestia. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że w trakcie snu następuje naprawianie uszkodzeń, które powstały w mózgu (w czasie czuwania). Czym jeszcze charakteryzują się takie specyfiki? Nie tylko zawierają niezbędne witaminy – na przykład z grupy B (B1 czy B6), które są kluczowe w aspekcie zmęczenia czy znużenia organizmów. Warto dodać, że takie elementy korzystnie wpływają również na układ nerwowy. W tego typu suplementach nie brakuje też melatoniny. Skraca ona czas potrzebny do zaśnięcia. Są również rozmaite ekstrakty. Wpływają one pozytywnie na samopoczucie, działają odprężająco, pomagają utrzymać odpowiednią równowagę emocjonalną itp. Te wszystkie czynniki przyczyniają się po prostu do tego, że łatwiej i szybciej można zasnąć.

Ile godzin snu potrzebujemy?

Jak długo trzeba odpoczywać każdego kolejnego dnia? Przyjmuje się, że osoby dorosłe powinny spać od 7 do 9 godzin na dobę. To ilość, która ma zagwarantować optymalną dawkę sił do efektywnego działania. Pamiętajcie, że ta ilość zależy na przykład od wieku. Łatwo zauważyć, że najwięcej snu potrzebują noworodki. Z czasem ta liczba spada. Może nie każdy wie, ale dzieci, które niedawno przyszły na świat powinny przesypiać około 17 godzin. Natomiast osoby starsze mogą spać na przykład tylko 7 godzin i także będą odpowiednio wypoczęte.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment