Franczyzobiorca dobrze zmotywowany – sieć 5.10.15 cz.1
29 lis 2018

Franczyzobiorca dobrze zmotywowany – sieć 5.10.15 cz.1

Post by Redaktor

W roku 2011 otworzyliśmy łącznie 37 nowych placówek oraz uruchomiliśmy własny sklep internetowy. W pierwszej połowie tego roku otworzymy ponad 20 sklepów i zamierzamy utrzymać podobne tempo rozwoju do końca bieżącego roku – zapowiada Marek Czupryna, prezes firmy Komex, która zarządza siecią salonów 5.10.15.

W tym roku firma postawiła sobie dwa cele: dynamiczny rozwój sieci dystrybucji w miejscowościach liczących co najmniej 15 tys. mieszkańców oraz zmianę standardów wystroju salonów.

– W przypadku sklepów z produktami dla dzieci w różnym wieku bardzo ważne jest stworzenie salonu, który będzie przyjazny dla wszystkich klientów. Rodzice niemowlaka zupełnie inaczej postrzegają świat, niż rodzice dziesięciolatka, który na dodatek może niechętnie ubierać się w sklepach dziecięcych. Dlatego w naszych sklepach działają trzy strefy produktowe: świat niemowlaka, przedszkolaka i starszych dzieci – tłumaczy prezes firmy.

Kolorowe meble, ściany, a nawet podłoga, które dotychczas obowiązywały w sklepach 5.10.15, nie pozwalały na odpowiednie wyeksponowanie ubrań. Nowy koncept meblowy pozwala na optymalną prezentację oferty odzieży, obuwia i akcesoriów. Jasna barwa regałów i ekspozycja frontem do klienta umożliwiają szybką i całościową ocenę kolekcji.

Od grudnia 2011 roku firma testuje koncept w warszawskim centrum handlowym King Cross Praga. Blisko 160-metrowy sklep po zmianie wystroju ma sprzedaż wyższą, niż sklepy przekraczające powierzchnię 200 m2.

– Nie wspomagaliśmy otwarcia żadnymi informacjami marketingowymi – chcieliśmy zobaczyć, jak sklep, który istnieje już bardzo długo, poradzi sobie sam. Wyniki zaskoczyły nawet nas -mówi Marek Czupryna. – Naturalnym posunięciem jest więc wprowadzenie nowych standardów w całej sieci dystrybucji. To całkiem nowe środowisko sprzedaży, które precyzyjnie podkreśla walory produktów 5.10.15.

Czytaj dalej: http://pk-pleszew.com.pl/franczyzobiorca-dobrze-zmotywowany-siec-5-10-15-cz-2/

0 Comments

Leave a Comment