Jak powinno się myć naczynia?
15 sty 2019

Jak powinno się myć naczynia?

Post by Redaktor

Mycie naczyń to jedna z podstawowych czynności, którą wykonuje się w gospodarstwach domowych. W końcu każdemu zależy na tym, aby spożywać posiłki na czystych talerzach i jeść czystymi sztućcami. Wiele zależy od tego, jak będzie się myło naczynia. Brak zaangażowania w tę czynność sprawi, że w szafkach będzie miało się brudne sztućce i zaserwowanie ich swoim gościom może być wstydliwym problemem. Regularne mycie naczyń sprawi, że cała kuchnia będzie uporządkowana i zostanie zachowana w niej należyta higiena. Wtedy też wykonywanie codziennych czynności kulinarnych będzie dla domowników czystą przyjemnością.

Jak zabrać się za zmywanie naczyń?

WMF garnki to najwyższej jakości garnki wykonane ze stali. Są one nie tylko eleganckie i trwałe, ale też odporne na zarysowania. Można je więc czyścić bez problemów, na pewno się ich nie uszkodzi. Naczynia powinno zmywać się w gorącej wodzie, wtedy skutecznie można usunąć z nich brud. Jeśli będzie się je zmywało pod zimną wodą, wtedy też nie będą one czyste po zakończeniu takiej czynności i pozostaną na nich nieczystości. Ważne jest też to, aby nie używać zbyt dużej ilości płynu do mycia naczyń. Zbyt dużo piany spowoduje, że niezbyt dokładnie będzie myło się swoje WMF garnki i w końcu przestaną one atrakcyjnie wyglądać, nie będą już tak schludne jak kiedyś.

garnki

garnki

Ważna rola kolejności zmywania

Zmywając naczynia warto pamiętać o kolejności, a więc najpierw powinno się zmywać szklanki. Te lepiej zmywać pod zimną wodą, aby cienkie szkło się nie uszkodziło. Następnie zmywa się elementy porcelanowe, potem sztućce, a dopiero na sam koniec garnki oraz patelnie. Takie zmywanie przyniesie najwięcej korzyści wszystkim zainteresowanym osobom. Ponadto trzeba pamiętać o tym, że:

  • nie powinno gromadzić się w zlewie sporych ilości brudnych naczyń,
  • w niektórych przypadkach można zastosować proszek do prania, np. w przypalonych garnkach.

Jak widać tajemnic odpowiedniego zmywania naczyń jest sporo. Łatwiej mają na pewno te osoby, które na co dzień posługują się zmywarkami.

 

Mateusz Gruszeczka

0 Comments

Leave a Comment