Jak tak naprawdę działają wózki paletowe?
10 sty 2021

Jak tak naprawdę działają wózki paletowe?

Post by Redaktor

Nie może ich zabraknąć

Wózki paletowe są rodzaje wózków magazynowych, które są wyposażone w ręczne unoszenie ładunku oraz także ręcznym pchaniem. Wózki te tak naprawdę stanowią wyposażenie sklepów, hal produkcyjnych czy też oczywiście magazynów. Stanowią także często niezwykle ważne wyposażenie samochodów transportowych, które ułatwiają kierowcom załadunek oraz rozładunek. Jeśli chodzi o wózki paletowe ręczne, to idealnie się sprawdzają w miejscach pracy, gdzie z samej uwagi na ich gabaryty nie jesteśmy kompletnie w stanie zastosować widłowych wózków. Tutaj idealnie się sprawdzają wózki paletowe, które są wyposażone w widły krótkie czy też w ogóle wózki paletowe z masztem.

Z czego zbudowany jest wózek paletowy?

Ręczne paletowe wózki zbudowane są z korpusu samego wózka z widłami, dyszla, pompy oraz także rolek i kół. W przypadku dostępnych wózków z zamontowaną wagą mamy do czynienia z drobną innowacją. Tak naprawdę jest oparty na hydraulice, a sam wskaźnik jest elektroniczny. W modelach niektórych do czynienia mamy z systemem profesjonalnym z tensometrami, które pod widłami są zamontowane.

A jak wózek paletowy działa?

Sam system podnoszenia w wózkach paletowych oparty jest w sposób bezpośredni na mechanizmie hydraulicznym. Podnoszenie wózka się odbywa poprzez samo wytwarzanie hydraulicznego ciśnienia oleju – przez samą pompkę, która przez tłok naciskana jest napędzany specjalnym dyszlem sterowania z dźwignią regulacji. Samo ciśnienie, które zostaje wytworzone unosi sam tłok w siłowniku głównym. W celu zmniejszenia tarcia w układzie skrajnym zastosowane zostało łożysko oporowe, które umiejscowione jest w samym korpusie, który za podtrzymywanie podwozia odpowiada.

Sam wybór modeli paletowych wózków jest naprawdę spory. Będzie nam się na pewno bardzo trudno zdecydować. Przed zakupem wózka konkretnego polecamy się zapoznać z modelami różnego rodzaju. Będziemy dzięki temu naszym zakupem usatysfakcjonowani. Przejrzeć sobie można różnego rodzaju dostępne wózki oraz poczytać nieco o nich na przykład na stronie https://e-hak24.pl/magazyn/wozki.

 

0 Comments

Leave a Comment