Jaka farba do betonu na zewnątrz?
12 lis 2021

Jaka farba do betonu na zewnątrz?

Post by Redaktor

Powierzchnie betonowe na zewnątrz budynków otaczają nas ze wszystkich stron. Ściany domu, podesty i tarasy, podjazdy i chodniki w ogrodach niejednokrotnie wykonane są właśnie z tego materiału. Nierzadko nie chcemy zwykłych szarych powierzchni, wolimy by mieniły się różnymi kolorami. Nie jest jednak łatwo pomalować powierzchnię betonową, ponieważ nie wszystkie farby i lakiery nadają się do tego zastosowania. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jakich materiałów najlepiej użyć do tego przedsięwzięcia.

Pierwsza grupa do farby ftalowe, często sprzedawane również pod nazwą olejno-ftalowe. Posiadają one składniki impregnacyjne, które nie tylko nadają powierzchni jednolitego koloru, ale również zabezpieczają powierzchnię betonową przed niekorzystnym działaniem wody. Beton pokryty warstwą farby ftalowej skutecznie opiera się przenikaniu do jego wnętrza wody, co utrudnia powstawanie pęknięć i tym podobnych niedoskonałości. Farba ta jest również odporna na działanie promieni UV, więc można bez problemu stosować ją na zewnątrz.

W ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się farby i lakiery akrylowo-silikonowe. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, nadają się do używania na bardzo wielu różnych powierzchniach. Również są odporne na działanie promieniowania UV pochodzącego ze słońca, a także impregnują powierzchnię i zabezpieczają ją przed szkodliwym działaniem wody. Farba w trakcie aplikowania wcieka we wszystkie mikropęknięcia i po zaschnięciu tworzy ochronną strukturę.

0 Comments

Leave a Comment