Junak, to historyczny producent polskich motocykli
20 lip 2022

Junak, to historyczny producent polskich motocykli

Post by Serwis S.A.

Reklama: Części do motocykli Rybnik

SFM Junak to nie tylko polski producent motocykli, ale też marka jaka na wiele lat zniknęła z rynku lecz z czasem na niego wróciła, choć wielu uważa iż nie jest już tą która w przeszłości stworzyła prawie 100 tysięcy różnych modeli motocykli.

Warto tutaj odnieść się do takich, jak chociażby M07oraz M10, które na tamte czasy były mocno rozwinięte pod względem technologicznych, a także posiadały bardzo dużą pojemność silnika która wynosiła 349 cm3. Zawieszenie z tłumieniem olejowym oraz hamulce ze szczękami mechanicznymi, przy całej masie motocyklu czyli 170 kg robiła wrażenie nie tylko w naszym kraju, ale też wielu innych europejskich gdzie Junaki cieszyły się sporą popularnością.

W roku 1965 Junak zakończył produkcję, w 2001 próbował ją reaktywować koreański producent motocykli Hyosung, a w 2010 Polska firma wdrożyła na rynek model Junak M16 jaki spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, wśród chińskich odbiorców. W dalszym ciągu starają się nawiązać do historii tej marki, zajmując się produkcją nie tylko kolejnych motocykli ale też skuterów oraz motorowerów

0 Comments

Leave a Comment