Wymiana oleju w samochodzie
17 gru 2020

Wymiana oleju w samochodzie

Post by Redaktor

Wymiana oleju w samochodzie to czynność pozornie bardzo łatwa. osoby mające pojęcie o mechanice i o pojazdach teoretycznie mogą podjąć się tej czynności we własnym zakresie. Co bowiem jest trudnego w zlaniu starego oleju i napełnieniu miski olejowej nowym? Jak się okazuje wiele. I przy tak prostej czynności można popełnić wiele błędów, skutkujących koniecznością dodatkowych prac. Lepiej więc tą pracę pozostawić fachowcom, tym bardziej, że zgodnie z prawem, stary olej trzeba zutylizować, co w warunkach przydomowego warsztatu jest niewykonalne.

Jaki olej wybrać?

Już odpowiedź na pytanie jaki olej wybrać, może być dość skomplikowana. Teoretycznie producent samochodu zaleca olej o określonym rodzaju, parametrach, ale przebieg samochodu, stan silnika, pora roku czy forma wykorzystywania pojazdu, może warunkować konieczność użycia innego oleju. Przy wymianie oleju niezbędna też jest wymiana filtrów, co już może stanowić problem. Zlecenie wymiany oleju fachowcom, jest więc działaniem bardzo rozsądnym, tym bardziej, że nie wiąże się to z dużymi kosztami. Wymiana oleju Kraków to koszt rzadko przekraczający sto złotych, oczywiście bez uwzględnienia kosztów oleju, filtrów czy innych koniecznych części. W wielu miejscach wymiana oleju jest gratis, pod warunkiem zakupienia oleju w danym punkcie.

Podsumowując.

Istnieje wiele prac, które teoretycznie przy aucie można wykonać samodzielnie. Wymiana oleju, polerowanie reflektorów Kraków, zmiana opon na zimowe czy letnie to tylko przykłady niektórych z nich. Nie warto jednak poszukiwać oszczędności na siłę. Zlecenie takich prac ludziom, którzy się na tym znają, to oszczędność naszego czasu, wysiłku i wbrew pozorom niewielki koszt. Warto się o tym przekonać.

0 Comments

Leave a Comment